sobota, 12 kwietnia 2014

Ranking kotłów na Pellet

Jeśli szukamy ekologicznego i ergonomicznego rozwiązania do ogrzewania, domu, fabryki czy innego dużego pomieszczenia to kotły na pellet są jednym z najlepszych rozwiązań obecnie dostępnych na rynku. Dlaczego pellet, a nie inne biopaliwo? Przede wszystkim jest to w pełni naturalne i zgodne ze wszystkimi normami tworzywo. Poza tym, pellet jest bardzo wydajny, a jego ceny utrzymują się na stałym poziomie. Składnik ten może być gromadzony nawet w bardzo dużych zapasach, wystarczy raz kupić odpowiednią ilość i przez cały sezon można mieć dostęp do naturalnego i emitującego ciepło tworzywa.

Zgodnie z panującymi przepisami kotły na pellet powinno montować się w specjalnych pomieszczeniach. Zanim wybierzemy się na zakupy sprawdźmy jakie warunki muszą zostać spełnione, i czy posiadamy adekwatne pomieszczenie. Kotły dostępne na naszym rynku mają różne rozmiary, musimy się jednak liczyć z tym, że takie urządzenia nie należą do najmniejszych. Kotły na pellet posiadają zbiorniki paliwa wraz z automatycznym podajnikiem, ale mogą mieć także specjalne zasobniki służące do podgrzewania wody. Jeżeli zależy nam na automatycznej obsłudze, to kotły mogą być wyposażone w podajniki pneumatyczne lub ślimakowe. W tym pierwszym przypadku podajnik może przenosić pellet nawet na odległość kilkudziesięciu kilometrów. Dzięki takiemu połączeniu kocioł może mieć zupełnie osobny pojemnik umieszczony w innym pomieszczeniu czy nawet na dworze. Wybór takiego urządzenia to oszczędność miejsca w małej kotłowni. Jeśli metraż naszego pomieszczenia jest niewielki to wybierajmy kotły wąskie, umożliwiające łatwy dostęp i zgodne z panującymi normami. Musimy wiedzieć, że odstęp pomiędzy ścianą o przodem kotła powinien mieć minimum jeden metr.

Oferowane przez wielu producentów kotły na pellet mają różną moc a także i cenę. Oferta jest na tyle różnorodna, że można wybierać z pośród kotłów nawet kilkuwatowych. Mała moc w zupełności wystarcza do ogrzewania dobrze ocieplonego budynku. Jeśli jednak zadaniem kotła będzie także podgrzewanie wody, to jego moc musi być stosunkowa większa, powinna ona sięga granicy 20 kW. Z pośród dostępnych produktów dostaniemy także takie, które mają automatyczną zapalarkę. Funkcja ta może okazać się najbardziej przydatna poza sezonem grzewczym, wtedy gdy będziemy chcieli mieć ciepłą wodę. Nowoczesne kotły na pellet dbają nie tylko o środowisko, ale także o nasze bezpieczeństwo. Niektóre modele wyposażone są w automatyczny system gaszenia płomienia. Za ergonomiczną pracą przemawia również montaż w kotłach specjalnej sondy, która będzie dostosowywała pracę wentylatora do zewnętrznych warunków. Dzięki temu optymalizuje się pracę i oszczędza się paliwo.

Jaki jest najlepszy kocioł na pellet? Jakie kotły wybrać? Polecam następujący ranking:

1. ROSY - Kociol na pellet ROSA - Sprawdź cenę!
2. GRAZIOSA STEEL - Kocioł na pellet Graziosa Steel - Sprawdź cenę!
3. ELISIR - Kocioł na pellet Elisir - Sprawdź cenę!
4. DUCHESSA IDRO - Kocioł na pellet Duchessa Idro - Sprawdź cenę!
5. EMMA - Kocioł na pellet Emma - Sprawdź cenę!

Dodaj też swoją opinie na temat kotłów na pellet!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz